Przedszkole nr 10 im. Bolka, Lolka i Toli

Jesteś tutaj:
  2. O PLACÓWCE

O PLACÓWCE

Przedszkole nr 10 funkcjonuje od 1976 roku. W budynku znajduje się 5 przestrzennych, jasnych sal, wyposażonych pod względem dydaktycznym odpowiednio do grupy wiekowej.

Posiadamy również salę gimnastyczną, wyposażoną w sprzęt sportowy; salę teatralno - rytmiczną, w której odbywają sięuroczystości przedszkolne, przedstawienia, występy teatralne oraz muzyczne; dobrze wyposażony gabinet terapeutyczny do indywidualnej pracy z dzieckiem, gdzie odbywają się spotkania z logopedą oraz psychologiem.

Przedszkole zatrudnia 28 pracowników, w tym 15 nauczycieli (w tym psycholog, logopeda, rytmiczka, trener tenisa, piłki nożnej, gimnastyki korekcyjnej, katechetka) oraz 13 pracowników obsługi i  administracji.

W budynku znajduje się duża, jasna szatnia, co sprawia, iż w porankach oraz po południu rodzice mają dużą swobodę w poruszaniu się. Nasze przedszkole posiada także bardzo dobrze wyposażoną kuchnię, która została zmodernizowana w roku 2014. W kuchni są przygotowywane domowe posiłki dla przedszkolaków a także pieczone ciasta.

Dumą naszego przedszkola jest ogromny ogród, który wraz ze sprzętem sportowym stanowi wspaniałe miejsce zabaw ruchowych, gier sportowych i odpoczynku o każdej porze roku. Razem z rodzicami systematycznie wzbogacamy wyposażenie placu zabaw oraz wspólnie dokonujemy nowych nasadzeń zieleni.

Zapraszamy do zapoznania się z Wirtualnym Spacerem po naszym Przedszkolu :-)

Piętro I

Piętro II